Netflix kupuje Millarworld. Seriale ze świata Kingsman i Kick-Ass mogą być już w drodze.

Millarworld, wydawnictwo komiksowe Marka Millara, twórcy komiksowych hitów takich jak Kick-Ass, Kingsman: Secret Service czy Old Man Logan, zostało zakupione przez studio Netflix.

Netflix, gigant branży streamingowej, ale także samodzielny producent serialowych hitów takich jak „House of Cards” czy „Stranger Things”, dokonał swojego pierwszego zakupu. Mowa o wydawnictwie Millarworld, którego przejęcie studio ogłosiło w piątek. Szczegóły umowy są nieznane, jednak sam Millar stwierdził, że tak duże przejęcie w branży komiksowej miało miejsce „trzeci raz w historii” – zapewne obok przejęcia wydawnictwa Marvel przez studio Disneya, oraz DC Comics przez Warner Bros.

Co może to oznaczać? Ted Sarandos, przedstawiciel Netflixa, jasno komentuje:

Już nie możemy się doczekać rozpoczęcia produkcji nad filmami i serialami Netflix Originals – zarówno bazujących na tytułach istniejących, jak i nowych historii o superherosach, antybohaterach, science-fiction, fantasy i horrorów, które wyjdą spod pióra Marka.

Jest to więc nie tylko przejęcie własności intelektualnej wydawnictwa, wśród której znajdują się komiksy, których ekranizacje zdążyły już zatrząść box-officem: Kingsman czy Kick-Ass. Netflix zagwarantował sobie także współpracę z twórcą o wielkim potencjale; Mark Millar, jeszcze zanim założył własne wydawnictwo, stworzył dla Marvela komiksy z serii „Civil War” czy „Old Man Logan”. Oba doczekały się świetnie przyjętych ekranizacji.

Wiadomo już, że Disney wycofa z Netflixa swoje produkcje, należące do najbardziej popularnych seriali (mowa o „Daredevilu” czy „Punisherze”), aby udostępniać je we własnej platformie. Oznacza to, że konkurencja na rynku usług streamingowych znacznie wzrośnie, a chociaż Disney dysponuje niemal nieograniczonym potencjałem twórczym i finansowym, to nowy zakup Netflixa może pozwolić mu wyrównać nieco szanse.